Spotkanie wigilijne

W środę 19.12.2018r. uczniowie kl. I-II-III, kl. IV-V, oraz kl. V-VI b Szkoły Podstawowej, w obecności swoich wychowawców i pań opiekunek zebrali się na uroczystym spotkaniu wigilijnym. Kultywując i utrwalając Tradycje Bożonarodzeniowe kolejno wszyscy zebrani mieli okazję do wspólnego przygotowywania i dekorowania stołu, do łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń. Nawiązując do potraw wigilijnych na naszym świątecznym stole nie zabrakło barszczu z uszkami, makowca, pierniczków czy świątecznych ciasteczek przygotowanych własnoręcznie przez naszych uczniów. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna wigilijno- świąteczna atmosfera. Dzieciaki poprzez bezpośrednie uczestnictwo, obserwację, własne zaangażowanie mogły w najlepszy dla siebie sposób, utrwalać wiadomości na temat zwyczajów i tradycji zawiązanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz uczyć się prawidłowych zachowani w sytuacjach wymagających szczególnych kontaktów społecznych.

Iwona Bagińska
Beata Augustynowicz
Agnieszka Turowska