Świąteczne przygotowania!

Jak co roku gdy nachodzi grudzień rozpoczynamy nasze świąteczne przygotowania. Klasa V – VI b poznała kolejne bożonarodzeniowe tradycje, analizowała znaczenie symboli, starała się wzbudzić w sobie odpowiedni nastrój – pełen rodzinnego ciepła, radości, miłości. Pomagają temu własnoręcznie wykonane dekoracje, słuchanie i śpiewanie kolęd. Święta to też potrawy, szczególnie te wyjątkowe – wigilijne, ale również słodkości. Zapach świąt to przyprawa korzenna do pierników – realizując program Mali Kucharze – jak co roku upiekliśmy pierniki w różnych kształtach i ozdobiliśmy je lukrem oraz posypkami cukrowymi. Upiekliśmy też ciastka z witrażami, patrząc przez nie można oglądać świat w zupełnie innych kolorach. Wzięliśmy też udział w konkursie plastycznym „Anioły są wśród nas”, organizowanym przez szkołę specjalną ze Szczecina, nasze autorskie anielskie portrety prezentują się imponująco. Wykonaliśmy szopkę bożonarodzeniową na konkurs – była to świetna okazja do zobrazowania początku historii Świętej Rodziny oraz zaprezentowania naszych talentów artystycznych. Życzymy wszystkim Wesoły Świąt oraz dużo szczęścia w Nowym 2019 roku.

Agnieszka Joanna Turowska