„Zastosowania choreoterapii – terapii tańcem w praktyce pedagogicznej”

W dniach 23-24.11.2018r odbyły się w naszej szkole warsztaty szkoleniowe w których uczestniczyło 18 nauczycieli a prowadziła je pani Regina Wolska – choreoterapeuta z Wrocławia, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu. Tematyka zajęć wynikała z potrzeb eduakcyjno – terapeutycznych naszych uczniów, wpisując się w rozwój kreatywnych rozwiązań dydaktycznych.

Celem zajęć było poznanie możliwości rozładowywania napięć psychofizycznych przez ruch, taniec, zwiększenie świadomości ciała, zdobycie umiejętności ekspresji własnych emocji, poznanie preferencji ruchowych. Podczas zajęć miałyśmy możliwość pracy z aktywną wyobraźnią i głosem, improwizacją taneczną.

Uczyłyśmy się tańca integracyjnego ( m.in. etnicznego), masażu relaksacyjnego przy muzyce, medytacji w ruchu oraz pracy z rekwizytem. Podczas warsztatów metodycznych panowała cudowna atmosfera, prowadząca przekazała nam wiedzę, podzieliła się praktycznymi wskazówkami oraz propozycjami  pracy z dzieckiem. Teraz wykorzystamy je na naszych zajęciach!!!

Mamy nadzieję, że to nie było Nasze ostatnie spotkanie.

Organizator szkolenia

Augustynowicz