Wieści z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych

Jesień w zespołach rewalidacyjno-wychowawczych jest kolorowa i energetyczna. Korzystając z jej uroków dziewczęta poznawały zakątki naszego miasta. Zwiedziły między innymi Rynek Zygmunta Augusta, Targowicę Miejską, Pałac na Wodzie, Plażę Miejską, Amfiteatr, urokliwe nabrzeża Kanałów Augustowskiego i Bystrego. W swoich wyprawach nie zapomniałyśmy o koleżankach, które odeszły. Odwiedziłyśmy ich groby i zapaliłyśmy światełko pamięci. Na przebytych ścieżkach spotkałyśmy wiele ciekawych stworzeń, np. kury, koguty, kaczki. Wiele sympatii okazali nam napotkani ludzie obdarowując nas ciepłymi słowami i gestami. W salach zajęć było i jest równie ciekawie. Rozwijałyśmy swoje zmysły podczas zajęć w Sali doświadczania świata, tworzyłyśmy małe i piękne dzieła z gliny w pracowni ceramicznej, utrwalałyśmy schemat własnego ciała i odkrywałyśmy swoje nieodkryte dotąd możliwości w czasie zajęć prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i Stymulacji Bazalnej. Nasze zmysły szalały, gdy poznawałyśmy dary jesieni. Wspólnie doszłyśmy do wniosku: to, co cieszy i jest piękne dla oczu, nie zawsze ma dobre walory smakowe. Odwiedzili nas też nasi przyjaciele ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy z panią Urszulą Sieńkowską-Cioch. Celebrowaliśmy stulecie niepodległości Polski. Koleżanki i koledzy przeczytali nam legendę „Lech, Czech, Rus”. Z wielkim optymizmem i ciekawością czekamy na nową porę roku !

Daria Dębowska

Agata Renda